Mindennapok zsonglőrei
Gondolkoztál már azon, hogy az emberek többsége haláláig várja azt a nagy napot, amikor majd elkezdi élvezni az életet? Majd egyszer, amikor már a gyerek nagy lesz, amikor már elég sok pénzt spóroltam össze, amikor majd lesz megfelelő partnerem, satöbbi.
Ne dőlj be a szokásos kliséknek! Kifogás, kifogás hátán. Hogy miért nem tesszük. Mindenki hibás és az egész világ összeesküdött ellened, ugye?
Alapvető gátak, amiért a sikerkönyvekben hangoztatott alapelvek - érezd magad gazdagnak és sikeresnek, lásd mindenben a jót, egyéb szépen hangzó dolgok - a legtöbb ember életében nem működnek:
- a legtöbb embernek fogalma sincs arról, mit is akar voltaképpen,
- még ha tudja is, mit akar, fogalma sincs, hogyan kezdjen hozzá,
- olyan dolgokkal tölti a drága idejét, amik nem az áhított cél felé hajtják, hanem éppenséggel pont a megvalósulás ellen hatnak; pl. időpazarló kapcsolatok ápolása, rengeteg negatív hír olvasása, hallgatása, ami végső soron úgy állítja be a világot, mintha mindenhonnan csak veszélyek leselkednének rád,
- olyan tevékenységeket végez, amelyek nem okoznak örömöt, legfőképp a munkahelyen, amely a megélhetést biztosítja.
Ráadásul: honnan a francból is tudhatnánk, milyen érzés lehet gazdagnak és sikeresnek lenni? A sikerkönyvek nagy része olyan gondolati mintákat vár el tőlünk, amiről legtöbbünknek semmilyen megélt élménye, tapasztalata nincs. Ez az oka annak, hogy legtöbben nem tudnak belehelyezkedni abba a nagy-nagy álomba, amiben egyszerre csak szépek és gazdagok lesznek.
Van egy jó hírem a számodra!
A mindennapok élvezetét egészen kis dolgokkal is el lehet kezdeni. A kis dolgok egyszer csak összeadódnak és valami nagy dolog lesz belőle: elég hamar eljön az idő, amikor végre úgy élheted az életed, amire mindig is vágytál.
Ne ess abba a hibába, hogy mindig valami nagy dologra vársz. Az emberi elme véges, és nem képes befogadni azt távoli jövőképet, amihez nagyon-nagyon sok mindennek meg kellene változnia. Az elme határainak megfelelően ha az az egyetlen nap, amin ma felébredtél, megteszel pár dolgot:
- felébredve újabb lehetőségként látod a mai napot, amit az élettől kaptál, és nem rád szakadó tehernek,
- nem kezdesz el kifogásokat gyártani, hogy miért nem teszed meg azt a pár apró dolgot, amit már hetek-hónapok óta halogatsz; pl. felhívod egy kedves barátodat, akivel már régóta beszéltél,
- nem fecséreled az idődet olyan emberekre, olyan hírekre, amik csak lehúznak,
- cserébe marad időd néhány olyan apró tevékenységre, ami örömet okoz, és feltölt energiával.
A "rossz hír"...
Nagy igazság, hogy a matematika mindenre megoldást nyújt. Egy egyismeretlenes matematikai egyenletben, ha mindig ugyanazt az értéket állítod be az x helyére, ugyebár mindig ugyanazt az eredményt kapod?
Lefordítva ezt az élet nyelvére: Hogyan is várhat bárki változást az életében, ha mindig ugyanazok szerint a sémák szerint - rendszerint nem gondolkozva, mechanikusan - áll a dolgokhoz, végzi a mindennapi tevékenységeit? Ugyanazok a működési elvek ugyanazokat az eredményeket adják.
Tehát: senki se higgye, hogy változtatás nélkül bármi is változik. Bölcs népi mondás: amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra. Tegyél kis lépéseket ma, hogy a holnap más legyen, mint eddig.
Meg fogod látni, amint ráteszed a lábad egy ismeretlen útra, az út lépésről lépésre kirajzolódik a talpad alatt...
Te mit gondolsz erről?
Ha többet szeretnél tudni,
ha a mindennapok zsonglőrjévé szeretnél válni,
ha gyors és hatékony változásokat akarsz elérni az életedben, és készen állsz ennek megvalósítására,
olvasd rendszeresen az Életszervezés témában megjelenő bejegyzéseinket.